Dla kogo apartament nad morzem?

Data dodania: 21.06.2018


Polacy coraz częściej kupują mieszkania z myślą o późniejszym wynajmie – niektórzy stawiają na takie lokalizacje, jak Poznań czy Warszawa – miejsca, w których wynajem opiera się na studentach i uczniach. To jednak nie przynosi tak dużego zysku, jak wynajem sezonowy nad morzem. Zyski z wynajmu takiej nieruchomości mogą być znacznie wyższe niż te pochodzące z niskooprocentowanych lokat bankowych. Apartament nad morzem może być dla ciebie podwójnym zyskiem – wynajem jest niemal zagwarantowany, ponieważ polskie morze cieszy się dużą popularnością, a ty masz apartament do dyspozycji zawsze wtedy, kiedy masz ochotę.

Budowanie domów Szczecin

Opłacalność zakupu mieszkania na wynajem w takiej lokalizacji jak Morze Batyckie jest porównywalna z opłacalnością zakupu w innych rejonach – takich jak Mazury czy góry. Każdy z tych rejonów jest bowiem sezonowy, a wynajem nie jest równomierny przez cały rok. Eksperci oceniają, że sezon w górach trwa najdłużej, ale nie jest jednoznacznie określone, ponieważ polscy i zagraniczni turyści coraz częściej wybierają wczasy nad morzem – także poza sezonem. Jeżeli dodatkowo w inwestycji apartamentowej lub w samym kurorcie można znaleźć innego rodzaju atrakcje, takie jak baseny, restauracje czy wesołe miasteczka – możesz liczyć także na zysk po zakończeniu ścisłego sezonu.

Apartamenty w Kołobrzegu

Na rynku zazwyczaj możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami klientów, którzy decydują się na nabycie apartamentów nad morzem. Są to z jednej strony osoby, które kupują apartament nad morzem jako drugie mieszkanie – wakacyjny dom nad morzem na użytek swój i najbliższej rodziny lub przyjaciół. To bardzo popularne rozwiązanie, jednak pamiętajmy o tym, że przez część czasu będzie on stał zupełnie pusty. A może na siebie zarabiać! Druga grupa osób kupująca apartamenty w takim mieście, jak Kołobrzeg myśli zdecydowanie bardziej ekonomicznie – chcą oni zainwestować w zakup, a następnie zarabiać na wakacyjnym i posezonowym wynajmie. Mimo tego – wszyscy zwracają uwagę na jedno – jak blisko będzie do plaży!

Apartamenty na sprzedaż Świnoujście

Zwłaszcza osoby o wyższych zarobkach bardzo chcą mieć apartament nad morzem z widokiem. Podobnymi prawami rządzi się także mechanizm lokali do wynajęcia – turyści również liczą na atrakcyjny widok z okna, który będą mogli podziwiać każdego dnia urlopu. Najczęściej kupuje się lokale o metrażu 35-50 metrów kwadratowych, które posiadają jeden lub dwa pokoje. Najlepiej, jeżeli będzie on wyposażony także w taras lub wyjście na dach budynku. Apartament nad morzem to wybór bardzo różnej klienteli, dlatego postaw na uniwersalność wyposażenia, aby dostosować się do ich oczekiwań.

Nowe domy Kołobrzeg

Tokarki