Dla kogo apartament nad morzem?

Data dodania: 21.06.2018


Polacy coraz częściej kupują mieszkania z myślą o późniejszym wynajmie – niektórzy stawiają na takie lokalizacje, jak Poznań czy Warszawa – miejsca, w których wynajem opiera się na studentach i uczniach. To jednak nie przynosi tak dużego zysku, jak wynajem sezonowy nad morzem. Zyski z wynajmu takiej nieruchomości mogą być znacznie wyższe niż te pochodzące z niskooprocentowanych lokat bankowych. Apartament nad morzem może być dla ciebie podwójnym zyskiem – wynajem jest niemal zagwarantowany, ponieważ polskie morze cieszy się dużą popularnością, a ty masz apartament do dyspozycji zawsze wtedy, kiedy masz ochotę.

Budowanie domów Szczecin

Opłacalność zakupu mieszkania na wynajem w takiej lokalizacji jak Morze Batyckie jest porównywalna z opłacalnością zakupu w innych rejonach – takich jak Mazury czy góry. Każdy z tych rejonów jest bowiem sezonowy, a wynajem nie jest równomierny przez cały rok. Eksperci oceniają, że sezon w górach trwa najdłużej, ale nie jest jednoznacznie określone, ponieważ polscy i zagraniczni turyści coraz częściej wybierają wczasy nad morzem – także poza sezonem. Jeżeli dodatkowo w inwestycji apartamentowej lub w samym kurorcie można znaleźć innego rodzaju atrakcje, takie jak baseny, restauracje czy wesołe miasteczka – możesz liczyć także na zysk po zakończeniu ścisłego sezonu.

Apartamenty w Kołobrzegu

Na rynku zazwyczaj możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami klientów, którzy decydują się na nabycie apartamentów nad morzem. Są to z jednej strony osoby, które kupują apartament nad morzem jako drugie mieszkanie – wakacyjny dom nad morzem na użytek swój i najbliższej rodziny lub przyjaciół. To bardzo popularne rozwiązanie, jednak pamiętajmy o tym, że przez część czasu będzie on stał zupełnie pusty. A może na siebie zarabiać! Druga grupa osób kupująca apartamenty w takim mieście, jak Kołobrzeg myśli zdecydowanie bardziej ekonomicznie – chcą oni zainwestować w zakup, a następnie zarabiać na wakacyjnym i posezonowym wynajmie. Mimo tego – wszyscy zwracają uwagę na jedno – jak blisko będzie do plaży!

Apartamenty na sprzedaż Świnoujście

Zwłaszcza osoby o wyższych zarobkach bardzo chcą mieć apartament nad morzem z widokiem. Podobnymi prawami rządzi się także mechanizm lokali do wynajęcia – turyści również liczą na atrakcyjny widok z okna, który będą mogli podziwiać każdego dnia urlopu. Najczęściej kupuje się lokale o metrażu 35-50 metrów kwadratowych, które posiadają jeden lub dwa pokoje. Najlepiej, jeżeli będzie on wyposażony także w taras lub wyjście na dach budynku. Apartament nad morzem to wybór bardzo różnej klienteli, dlatego postaw na uniwersalność wyposażenia, aby dostosować się do ich oczekiwań.

Nowe domy Kołobrzeg

Tokarki

mini cooper s tuning